Dzień powszedni:
7:00 - Fara
18:30- Fara

Niedziele i święta:
7:00 - Fara
8:30 - Fara
9:30 - Kościół WNP
10:00 - Kościół św.M. Kolbe w Tłokach
11:00 - Kościół WNP
12:30 - Fara
18:30 - Fara

Nabożeństwo Fatimskie
każdego 13 dnia w miesiącach od maja do października po Mszy św. wieczornej.

Kaplica Najświętszego Sakramentu
Adoracja od poniedziałku do piątku
od 9.00 do 18.00

Biuro parafialne
Pon-Pt: 9:00 - 12:00
I piątki biuro czynne tylko do 12:00
Dodatkowo w poniedziałki i piątki
przyjmowani są narzeczeni: 16:00 - 17:00
Ostatnia aktualizacja strony
24.10.2020 10:18

Osób online: 2


stat4u


 
Dodano: 2020-09-23, SŁOWA ZAWIERZENIA MARYI MIASTA I MIESZKAŃCÓW WOLSZTYNA PRZEZ KS. KANONIKA SŁAWOMIRA MAJCHRZAKA PRZED OBRAZEM MATKI BOŻEJ NA WOLSZTYŃSKIM RYNKU - 9 WRZEŚNIA 2020 ROKU

Wspominając wiarę naszych ojców, którzy nazwali Matkę Chrystusa swoją Królową i szczególną patronką parafii i miasta Wolsztyn. I my z wiarą w Bożą pomoc i jej orędownictwo módlmy się dzisiaj zawierzając:

Niepokalana Matko Jezusa i Matko nasza - Maryjo, Królowo Polski! Biorąc za wzór świętego Jana Pawła II mówimy dziś: Totus tuus - cały jestem Twój. Twojemu Niepokalanemu Sercu zawierzamy wszystkich nas, wszystko czym jesteśmy; nasze umysły, serca, wolę, ciało, duszę, zmysły, emocje, pamięć, zranienia, słabości, naszą przeszłość od chwili poczęcia, teraźniejszość i przyszłość wraz ze śmiercią cielesną - każdy nasz krok, czyn, słowo i myśl.

Królowo Polski, Twojemu Niepokalanemu Sercu zawierzamy rozwój naszego miasta. Mamy kilka szkół, polecamy dzieci i młodzież, daj mądrych i wielkich nauczycieli i wychowawców.
Zawierzamy wszystkie plany, finanse, inwestycje miejskie, instytucje, zakłady pracy, szpital, cała służbę zdrowia, Straż Pożarną, Policję, stowarzyszenia i organizacje w Wolsztynie. Niepokalana Maryjo, chroń nasze miasto i jego mieszkańców od wszelkiego zła.

Królowo Rodzin, powierzamy Ci dziś na nowo nasze rodziny. Spraw Matko, niech nasze domy upodobnią się do Twojego domu w Nazarecie. Niech zamieszkają w nim: szczera pobożność, miłość wzajemna, pokój i wszelkie dobro. Uproś nam łaskę wytrwania w wierze, w wierności przykazaniom Twojego Syna. Zachowaj nas od głodu, chorób, nieszczęść, zwłaszcza nałogów oraz poczucia beznadziei i marazmu. Otwórz nasze serca na potrzeby bliźnich, a nasze oczy i usta zamknij na zło.

Spraw, aby Twoja łaska kierowała myśli i uczynki małżonków ku dobru ich własnych rodzin i wszystkich rodzin na świecie. Są małżeństwa przeżywające ogromne kryzysy.
Niepokalana Maryjo błagamy ratuj te rodziny, aby się opamiętały i nie naraziły swoje rodziny na tragedie rozwodu, aby diabeł nie śmiał się z dzieci Bożych. Spraw, aby młode pokolenie znajdowało w rodzinach mocne oparcie dla swego człowieczeństwa i jego rozwoju w prawdzie i miłości.
Niepokalana Maryjo, błagamy ratuj nasze dzieci i młodzież zaniedbanych religijnie, daj łaskę opamiętania rodzicom lekceważących Eucharystię i troskę o wiarę swoich dzieci. Spraw, aby miłość umacniana łaską sakramentu małżeństwa okazywała się mocniejsza od wszelkich słabości i kryzysów, przez jakie nieraz przechodzą nasze rodziny.
Niepokalana Maryjo błagamy daj łaskę opamiętania małżonkom.
Ulituj się nad dziećmi zaniedbanych przez własnych rodziców. Daj łaskę uporządkowania swojego życia tym parom, które ponownie zawarły związek.

Nasza parafia to ziemia kapłańska i błogosławiona. Z tej parafii i dzięki formacji w Niższym Seminarium wyszło wielu kapłanów, biskupów i kardynał. Pod Twoim płaszczem rodziły się powołania kapłanów i sióstr zakonnych. Daj łaskę miłosierdzia tym, którzy odeszli z kapłaństwa i stanu zakonnego. Niepokalana Maryjo, błagamy Cię wyproś łaskę nowych powołań.
Błogosław naszemu Arcybiskupowi Stanisławowi, biskupom pomocniczym
i obecnemu z nami Biskupowi Damianowi. Daj łaskę gorliwości i błogosław wszystkim kapłanom wolsztyńskim i kapłanom całego dekanatu.

Matko dobrej przemiany! Stajemy przed Tobą w całej prawdzie i błagamy Cię, uproś nam łaskę wewnętrznego odrodzenia.
Daj nam ludzi uczciwych i światłych. Upraszaj nam łaski potrzebne do przemiany i uzdrowienia. Prowadź po drogach życia i posługuj się nami do budowania Królestwa Twojego Syna Jezusa Chrystusa - jedynego Zbawiciela świata, od którego pochodzi wszelkie dobro, prawda i życie. Amen.