Dzień powszedni:
7:00 - Fara
18:30- Fara

Niedziele i święta:
7:00 - Fara
8:30 - Fara
9:30 - Kościół WNP
10:00 - Kościół św.M. Kolbe w Tłokach
11:00 - Kościół WNP
12:30 - Fara
18:30 - Fara

Nabożeństwo Fatimskie
każdego 13 dnia w miesiącach od maja do października po Mszy św. wieczornej.

Kaplica Najświętszego Sakramentu
Adoracja od poniedziałku do piątku
od 9.00 do 18.00

Biuro parafialne
Pon-Pt: 9:00 - 12:00
I piątki biuro czynne tylko do 12:00
Dodatkowo w poniedziałki i piątki
przyjmowani są narzeczeni: 16:00 - 17:00
Ostatnia aktualizacja strony
04.07.2020 09:01

Osób online: 2


stat4u


 
Dodano: 2018-06-02, Ogłoszenia parafialne - 9 Niedziela Zwykła 3.06.2018 r.

1. Przed kościołem zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

2. W oktawie Bożego Ciała Msza św. z nieszporami i procesją do środy o godz. 18.30 we Farze. Dzisiaj procesja po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele W.P.. Prosimy o zbieranie kwiatów dla dzieci. Kosz wystawiony jest pod chórem. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Msza św. we Farze o godz. 18.30. Po Mszy św. procesja do czterech ołtarzy wokół Fary. Po procesji poświęcenie wianków i ziół. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków na zakończenie oktawy. 

3. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. we Farze o godz. 7.00 i 8.00. Msza św. wieczorna o godz. 18.00 tylko w kościele W.P.. Następnie procesja z Najśw. Sakramentem do Figury Serca Pana Jezusa gdzie zostanie odmówiona Litania i Akt poświęcenia Miasta i naszych Parafii Najśw. Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy parafian z parafii Farnej  i św. Józefa. Zapraszamy Poczty Sztandarowe i przedstawicieli naszych władz. Niech wspólna modlitwa będzie błogosławieństwem i wyprosi potrzebne łaski dla mieszkańców Ziemi wolsztyńskiej. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Jest to światowy dzień modlitw o świętość Kapłanów.

4. Nabożeństwa, wspomnienia i spotkania duszpasterskie: 

• modlitwie różańcowej przewodniczy 5. Róża Pań
• spotkania w grupach dla uczniów klas VII w poniedziałek i wtorek, szczegóły w gablocie
• w tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca 
• w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi
Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące w sobotę o godz. 8.00, wymienianki o godz. 7.40 

5. W wolsztyńskiej farze odbył się kurs lektorów dla dekanatu wolsztyńskiego. W sobotę o godz. 11.00 uroczyste zakończenie kursu i przyjęcie nowych lektorów do służby liturgicznej. Przewodniczył Mszy św. będzie i uroczyście wręczy Pismo Święte nowym lektorom Dziekan dekanatu wolsztyńskiego ks. Kanonik Sławomir Majchrzak.

6. Odwiedziny chorych:

Czwartek 7. czerwca od godz. 9.00 ul. Polna, Kusocińskiego i Konopnickiej
Sobota 9. czerwca– Tłoki od godz. 9.00 

7. Uwaga czciciele Matki Bożej! 23. czerwca godz. 7.30 wyruszy spod Fary piesza pielgrzymka do Matki Bożej Wieleńskiej. Msza św. o godz. 16.00 będzie sprawowana za parafię i nasze miasto. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą zyskać łaski, podziękować za rok szkolny, prosić o szczęśliwe wakacje i błog., i wzorem naszych przodków uczcić Maryję. Zapisy chętnych w biurze parafialnym. Osoby pragnące wrócić autobusem, zapisy do środy 20. czerwca. Prosimy podać PESEL, aby ubezpieczyć pielgrzyma – koszt ubezpieczenia 2 zł. Dzieci i młodzież przed 18. rokiem życia idące bez opiekunów muszą mieć pisemną zgodę rodziców. Z wejściem w życie RODO podpisy o zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wpłata za autobus 8 zł.

8. We wtorek o godz. 11.00 w sali sesyjnej Starostwa spotkanie poświęcone pisarce katolickiej Zofii Kossak. Wpisała się swoją twórczością w kulturę polską dzieląc się swoją wiarą i swoim życiem. Autorka m.in. „Błogosławiona wina”. Serdecznie zapraszamy.

9. Misjonarze Oblaci i „NINIWA” zapraszają młodzież na FESTIWAL ŻYCIA w dniach od 2. do 8. lipca, który odbędzie się w Kokotku. Zapisy na wyjazd do 10. czerwca u OO. Oblatów.

10. Zapraszamy na Festiwal Piosenki Religijnej imienia Jana Pawła II w Świętnie w dniach od 9 do 10 czerwca. W tym koncert uczestników warsztatów muzyki gospel pod tytułem "Idźcie i głoście" w kościele Wniebowstąpienia Pańskiego w Wolsztynie w dniu 8. czerwca o godz. 19.00 pod dyrekcją Piotra Łopacińskiego. 

11. Zachęcamy maturzystów i męską młodzież, która wcześniej ukończyła szkołę średnią do rozważenia odpowiedzi na Chrystusowe zaproszenie „ Pójdź za Mną”. Wielu młodych ludzi ma myśli związane z powołaniem. Poznańskie Seminarium rozpoczyna rekrutację na I rok do Chrystusowego kapłaństwa. Ziemia wolsztyńska ma historię dobrych powołań, oby Pan Bóg pobłogosławił myśli młodych ludzi w naszych czasach. 

12. Zmarł: Krzysztof Makowski - Msza św. w poniedziałek w parafii św. Józefa o godz. 10.00, pogrzeb godz. 11.00 Wieczny ...

BÓG ZAPŁAĆ: za ofiary na remont kościoła Wniebowstąpienia Pańskiego

                                                Ks. Kanonik Sławomir Majchrzak – Proboszcz farawolsztyn.plWydrukuj tekst...